Ievads - Informācija par Bendiju

 

 


Prezentācija par bendiju (On-Line)

Prezentācija par bendiju (PowerPoint)

Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir viens no populārākajiem sporta veidiem Eiropā, ASV, Kanādā un Krievijā.

Latvijas Bendija federācija oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006.gada 24. janvārī. Savukārt 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā Stokholmā, LBF tika pieņemta Starptautiskajā bendija federācijā (FIB).

2007. gada janvārī LBF organizēja 1. Latvijas bendija čempionātu. Par pirmo Latvijas čempionu bendijā kļuva komanda Tēvzemnieki. Šajā mēnesī LBF sagatavoja Latvijas nacionālās izlases dalību pasaules čempionātā bendijā Kemerovā, Krievijā.

Kaut arī Eiropā bendija tradīcijas ir gandrīz 200 gadus senas, profesionālajā līmenī šis sporta veids ir salīdzinoši jauns. FIB dibināta 1955. gadā. Bendija pasaules čempionāti notiek kopš 1957. gada. 2006. gada bendija pasaules čempionāta uzvarētājs ir Krievija.

Citas svarīgākās starptautiskās bendija sacensības ir Pasaules Kauss, kas tiek organizēts kopš 1974. gada.

Atēnu olimpisko spēļu laikā, 2004. gadā, bendijs tika oficiāli atzīts par olimpisko sporta veidu.

Saskaņā ar FIB apkopoto informāciju Rīgā pirmā bendija spēle notika 1911. gadā. No 1920 līdz 1933. gadam Latvijā regulāri organizēti bendija čempionāti. Šis sporta veids bija pazīstams Latvijā arī PSRS laikā. Taču pēc valsts neatkarības atjaunošanas bendija tradīcijas aizmirstas.

Bendijs ir populārs sporta veids Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, Igaunijā, Nīderlandē, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā. Bendiju spēlē arī Vācijā, Šveicē, Itālijā un citās Eiropas valstīs.

 

 

 

Norādes: American Bandy Association Swedish Bandy Federation Federation of International Bandy International Bandy Russian Bandy Budapest Rangers