LBF preses relīzes

 

Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlase pārspēj Mongoliju un piekāpjas Igaunijai

Rīga, Latvija, 2009. gada 24. janvārī – Vakar Vesterasā, Zviedrijā, Pasaules čempionātā (http://www.bandyvm.se/2009/). Latvjas bendija izlase pārspēja Mongolijas izlasi ar rezultātu 4:2 un sīvā cīņā piekāpās Igaunijas valstsvienībai ar rezultātu 4:6.
Spēlē ar Mongoliju Latvijas labā vārtus guva Andrejs Banada (2), Edžus Kārkiņš (1), Gatis Gajevskis (1). Spēlē ar Igauniju Latvijas labā vārtus guva Andrejs Banada (1), Konstantins Kudrjavcevs (1), Gatis Gajevskis (1) un Vadims Adoņevs (1).
Latvijas izlases spēlējošais treneris Andrejs Banada atzinīst: „Cīnījāmies ar visiem spēkiem, visa komanda spēlēja lieliski – par to liecina dramatiski spēles pavērsieni, taču Vesterasā veiksme ir igauņu pusē. Mums pietrūka pavisam maz. Varbūt tieši tik daudz – cik mēs būtu guvuši, pilnvērtīgi gatavojoties pasaules čempionātam. Nozīmīgu daļu igauņu uzvarā ieguldīja ar zviedru bendija spēlētājs Simons Lilla ar savu lielisko spēli.”
Šodien Latvijas izlase tiekas ar Nīderlandes komandu plkst. 13.00 (Latvijas laiks), cīnoties par 4. vietu B grupā.
Latvijas valstsvienības pretinieki B grupā ir Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

Izlases spēlējošais treneris Andrejs Banada un treneris konsultants Eriks Peters Isaksons (Zviedrija).

Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlase piekāpjas ASV un pārspēj Ungāriju

 

Rīga, Latvija, 2009. gada 22. janvārī – Šodien Vesterasā, Zviedrijā, Pasaules čempionātā (http://www.bandyvm.se/2009/ ). Latvjas bendija izlase zaudēja ASV komandai ar rezultātu 0:9 un pārspēja Ungārijas valstsvienību ar rezultātu 2:0.

Latvijas labā vārtus guva Andrejs Banada (1) un Kalvis Olte (1)

Latvijas izlases spēlējošais treneris Andrejs Banada atzinīgi vērtē pasaules čempionātā aizvadīto otro dienu: „Mēs labi pazīstam gan ASV un Ungārijas komandu spēli, gan arī pašus spēlētājus – tiekamies taču ar viņiem jau trešajā pasaules čempionātā. Šoreiz ASV izlase ir ļoti labā formā un pārliecinoši turpina uzvaras gājienu. Nav šaubu, amerikāņi ir pelnījuši cīnīties par iekļūšanu A grupā. Tiekoties ar ungāriem, bijām joprojām noguruši pēc pirmās spēles, taču atguvušies no zaudējuma un abos puslaikos saglabājām precīzu saspēli. Vēlos piebilst, ka 2006. gadā tieši Budapeštā mēs pirmo reizi uzspēlējām bendiju pēc šī sporta veida atjaunošanas mūsdienu Latvijā.”     

Rīt Latvijas izlase tiksies ar Mongolijas un Igaunijas komandām.

Latvijas valstsvienības pretinieki B grupā ir Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

 

Izlases spēlējošais treneris Andrejs Banada un treneris konsultants Eriks Peters Isaksons (Zviedrija).

 

Pasaules čempionātā bendijā Latvija piekāpjas Kanādai

 

Rīga, Latvija, 2009. gada 21. janvārīŠodien Vesterasā, Zviedrijā, Pasaules čempionātā ( http://www.bandyvm.se/2009/ ). Latvjas bendija izlase piekāpās Kanādas valstsvienībai ar rezultātu 0:5.

Rīt, 22.janvārī, Latvijas izlase tiksies ar ASV komandu 15:30 (Latvijas laiks) un Ungārijas komandu 21:00 (Latvijas laiks).

Latvijas valstsvienības pretinieki B grupā ir Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

 

Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlasei pirmā uzvara

 

Rīga, Latvija, 2009. gada 21. janvārī Šodien Vesterasā, Zviedrijā, Pasaules čempionātā (http://www.bandyvm.se/2009/ ). Latvjas bendija izlase uzvarēja Nīderlandes valstsvienību ar rezultātu 3:1

Latvijas labā vārtus guva Eduards Odiņš (1), Vadims Adoņevs (2).

Latvijas Bendija federācijas (LBF) viceprezidents, valstsvienības aizsargs Eduards Odiņš komentē izlases startu Pasaules čempionātā: „Mūsu komanda parādīja saliedētu, ātru un dažādām kombinācijām pilnu spēli! Taču sākumā pretinieki mūs tiešām pārsteidza ar savu cīņas sparu, arī veiksme bija viņu pusē - 22. minūtē holandieši pirmie iesita vārtus. Taču mums ātri izdevās pārņemt spēli savās rokās. Gribu īpaši uzsvērt, ka Latvijas izlases spēlētāju vidū valda pozitīva noskaņa un vēlme šovakar godam stāties pretī vēl spēcīgākajam pretiniekam – Kanādas komandai.

Šodien, plkst. 18:00 (Latvijas laiks) Latvijas valstsvienība spēlēs ar Kanādas komandu.

Latvijas valstsvienības pretinieki B grupā ir Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

Latvijas izlases spēlējošais treneris Andrejs Banada, treneris konsultants Peters Isaksons (Zviedrija).

 

Latvijas bendija izlase dodas uz Pasaules čempionātu Zviedrijā

Rīga, Latvija, 2009. gada 20. janvārī Šodien Latvijas bendija izlase dodas uz Vesterasu Zviedrijā, kur piedalīsies Pasaules čempionātā (http://www.bandyvm.se/2009/ ).

21.janvārī, trešdien, Latvijas valstsvienība aizvadīs pirmās divas spēles ar Nīderlandes komandu un Kanādas komandu.

Latvijas Bendija federācijas (LBF) prezidents Edmunds Kļava: „Novēlu mūsu izlasei sasniegt izvirzīto mērķi un ierindoties trīs godalgoto komandas vidū B grupā! Esmu gandarīts, ka šajā pasaules čempionātā mūsu valstsvienībā līdzās pieredzējušiem spēlētājiem ir daudz jaunu un talantīgu puišu. Ceru, ka cīņas spars, iepriekšējo čempionātu pieredze un arī veiksme ļaus mūsu komandai parādīt profesionālu un aizraujošu spēli un godam pārstāvēt Latviju krāšņajos sporta svētkos viesmīlīgajā Vesterasā.”

Latvijas izlases pretinieki B grupā ir Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

Pagājušajā gadā pasaules čempionātā Maskavā Latvijas izlase, piekāpjoties ASV un Kanādas valstsvienībām, izcīnīja bronzas medaļas un ierindojās 3. vietā B grupā.

  

Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, mob. tel.: +371 29135305, www.bandy.lv ,Andrejs Banada, izlases spēlējošais treneris, mob.tel.: +371 22050618

 

Nosaukts Latvijas bendija izlases sastāvs pasaules čempionātam Zviedrijā

Rīga, Latvija, 2009. gada 12. janvārī Šodien Latvijas Bendija federācija (LBF, www.bandy.lv ) ir nosaukusi valstsvienības sastāvu pasaules čempionātam, kas šogad notiks Zviedrijas pilsētā Vasterasā (http://www.bandyvm.se/2009/ ) no 18.līdz 25. janvārim.

Latvijas izlases sastāvs veidots, izvērtējot 3. Latvijas Čempionāta bendijā rezultātus, kā arī uzaicinot labākos un perspektīvākos spēlētājus no komandām, kuras šogad Latvijas Čempionātā nepiedalījās sarežģītas finansiālas situācijas dēļ.

LBF viceprezidents Eduards Odiņš uzsver, ka šogad valstsvienību veido daudz jaunu spēlētāju: „Priecē, ka izlasē ir notikusi paaudžu maiņa, taču tas arī ir liels izaicinājums. Zviedrijā mūs gaida stipri un pieredzes bagāti pretinieki, to vidū, tradicionāli mūsu asākie sāncenši - ASV un Kanādas komandas.”

LBF turpinot veiksmīgu sadarbību ar Zviedrijas Bendija federāciju, arī šogad pasaules čempionātā Latvijas izlasi konsultēs zviedru treneris Peters Isaksons (Peter Issakson). Latvijas izlases pretinieki Pasaules čempionāta B grupā būs Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

Latvijas izlases spēlējošais galvenais treneris Andrejs Banada piebilst, ka šoreiz gatavoties pasaules čempionātam bijis daudz grūtāk: „Sarežģīta ekonomiskā situācija Latvijā un Latvijas sporta pasaulē, protams, atstājusi iespaidu arī uz mums. Nevarējām atļauties organizēt treniņnometni, kas pērn, pirms pasaules čempionāta Maskavā, notika Somijā sadarbībā ar Somijas Bendija federāciju, tika atceltas draudzības spēles, arī Latvijas čempionātam pieteicās mazāk komandu nekā pērn. Taču ceram, ka Zviedrijā mūsu izlasei izdosies atkārtot pagājušā gada sasniegumu - ieņemt vietu B grupas 3 godalgoto komandu vidū.

Latvijas Čempionātā, kas norisinājās pagājušās nedēļas nogalē, savu dalību bija pieteikušas 2 komandas - „Zemgale” (Jelgava) un „Tēvzemnieki” (Rīga) - no četrām komandām, kuras cīnījušās par Latvijas čempiona kausu 2007. gadā.

Par 2008/2009. sezonas Latvijas čempioniem bendijā kļuva komanda Zemgale (Jelgava).

Latvijas izlasē pasaules čempionātam Zviedrijā iekļauti arī spēlētāji no komandas „Cetra” (Ogre), kā arī pašlaik topošās bendija komandas Daugavpilī.

Latvijas izlases sastāvs: Uldis Eldmanis (24 gadi, piedalījies 2007. un 2008. gadu pasaules čempionātos, dalība 2009. gadā); Mihails Koturovs (25 gadi, PČ 09.); Andrejs Banada (32 gadi, PČ 07., 08., 09.); Renārs Namikis (16 gadi, PČ 09.); Eduards Odiņš (32 gadi, PČ 07. un 09.); Lauris Mihailovs (32 gadi, PČ 07., 08., 09.); Edžus Kārkliņš (22 gadi, PČ 07., 08., 09.); Vadims Adoņevs (25 gadi, PČ 08. 09.); Mārtiņš Vecvagars (22. gadi, PČ 07., 08., 09.); Uldis Bušs (20 gadi, PČ 08., 09.); Aleksandrs Ratnieks (25 gadi, PČ 09.); Gatis Gajevskis (24 gadi, PČ 09.); Andrejs Smirnovs (16 gadi, PČ 09.); Romāns Glazkovs (24 gadi, PČ 09.); Konstantīns Kudrjavcevs (32 gadi, PČ 07. un 09.); Dmitrijs Šansovojs (24 gadi, PČ 09.).

 

 

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): LBF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006. gada 24. janvārī. 2006. gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). 2006. gada decembrī LBF sadarbībā ar Ungārijas bendija klubu Rangers Budapeštā organizēja draudzības spēles starp Latvijas komandu Cetra/RDA un Ungārijas Rangers. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās bija pirmās bendija spēles, kurās piedalās mūsu valsts komanda. 2007. gadā Latvijas izlase bendijā izcīnīja sudraba medaļas B grupā Pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā. 2008. gadā Latvijas izlase bendijā ieguva bronzas medaļas B grupā Pasaules čempionātā Maskavā, Krievijā. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Igaunijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, mob. tel.: +371 29135305, www.bandy.lv ,

 

 

Latvijas Bendija federācijai pievienojas Daugavpils

Rīga, Latvija, 2008. gada 30. aprīlīRīt Daugavpilī Latvijas Bendija federācija (LBF), noslēdzot 2007./2008.gadu bendija sezonu, organizē draudzības turnīru, kurā piedalīsies jaundibinātā bendija komanda „Daugavpils” (Daugavpils). Tās pretinieki būs komandas „Zemgale” (Jelgava) un „Tēvzemnieki” (Rīga).

LBF prezidents Edmunds Kļava apgalvo: „Noslēdzot bendija sezonu, gribu pateikties visām komandām, Latvijas izlasei, kā arī visiem mūsu atbalstītājiem. Sezonu esam aizvadījuši ļoti veiksmīgi! Organizējām Latvijas čempionātu, izcīnījām bronzas medaļas B grupā Pasaules čempionātā, nodibinājām ciešu sadarbību ar Zviedrijas, Somijas un Igaunijas bendija federācijā – zviedru treneris konsultants palīdzēja mūsu izlasei sagatavoties pasaules čempionātam, kopā ar somiem un igauņiem piedalījāmies turnīrā un treniņu nometnē Somijā. Nākamajā sezonā īstenosim arī jaunus sadarbības projektus – to vidū, lielā bendija laukuma būve Latvijā.”

„Esmu patiesi gandarīts, ka LBF pievienojas jaunas komandas, šis sporta veids kļūst arvien populārāks tieši Latvijas reģionos. Pirms diviem gadiem atjaunojot bendija tradīcijas Latvijā un dibinot federāciju, mums bija tikai divas komandas, tagad bendiju spēlē Rīgā, Ogrē, Jelgavā, Tukumā, Daugavpilī, top vēl viena jaunas komanda arī Kurzemē. Vēl jaunas komandas turpinās veidoties, arī tuvojoties 2008./2009. gada bendija sezonai,” saka LBF viceprezidents Eduards Odiņš.

 

Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlase izcīna bronzas medaļas

Rīga, Latvija, 2008. gada 2. februāris – Šovakar Maskavā, Krievijā, Pasaules čempionātā dramatiskā cīņā par otro vietu Latvijas bendija izlase piekāpās Kanādas valstsvienībai. Spēles laiks beidzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1, Latvijas labā vārtus guva Vadims Adoņevs. Taču 12 metra sitienos pa vārtiem veiksmīgākie bija kanādieši (rezultāts 0:2). Tādējādi Pasaules čempionātā Maskavā Latvijas valstsvienība ierindojās 3.vietā un ieguva bronzas medaļas.

Latvijas Bendija federācijas prezidents Edmunds Kļava ir gandarīts par izlases panākumiem Pasaules čempionātā Maskavā: „Apsveicu Latvijas izlases spēlētājus ar bronzas medaļām! Izlase ir sasniegusi pirms pasaules čempionāta federācijas izvirzīto mērķi – nokļūt 3 godalgoto komandu vidū. Vēl jo vairāk - šovakar dramatiskā spēlē ar kanādiešiem pierādījām, ka esam cienīgs pretinieks cīņā par augstākām vietām.”

„Pagājušajā pasaules čempionātā Kemerovo spēcīgā Kanādas izlase nepiedalījās. Tāpēc Maskavā piesardzīgi gaidījām tikšanos ar kanādiešiem. Varbūt pārāk piesardzīgi, un pirmajā spēlē zaudējām viņiem. Šodien mēs pārliecinājāmies, ka varam kanādiešus uzvarēt. Visā spēles laikā parādījām labu ātrumu, saspēli uzbrukumos un stingru aizsardzību, taču veiksme šoreiz bija kanādiešu pusē,” atzīst komandas kapteinis un spēlējošais treneris Andrejs Banada.

Zviedrijas treneris konsultants Peters Isaksons uzsver Latvijas izlases veiksmīgu dalību pasaules čempionātā: „Kopumā Latvija parādīja, ka ir viena no spēcīgākajām komandām B grupā. Tas ir liels sasniegums, ņemot vērā to, ka bendiju Latvijā spēlē tikai 2 gadus. Esmu pārliecināts, ka nākamajā pasaules čempionātā Latvijas valstsvienībai būs ko parādīt!”

 

Nākamais Pasaules čempionāts bendijā notiks Zviedrijā

Rīga, Latvija, 2008. gada 1. februārī – Šodien Maskavā, Krievijā, sācis darbu Starptautiskās bendija federācijas (FIB, internationalbandy.com) kongress, kurā piedalās arī Latvijas Bendija federācijas (LBF) vadība.

Kongresa pirmajā darba dienā nolemts, ka nākamais pasaules čempionāts notiks Zviedrijā. Šodien FIB tika pieņemtas 4 dalībvalstis – Lietuva, Ukraina, Armēnija un Argentīna. Jaunās dalībvalstis, izņemot Argentīnu, jau izteikušas apņēmību sūtīt savas valstsvienības uz nākamo pasaules čempionātu.

LBF prezidents Edmunds Kļava: „Jaunas valstis paplašinās starptautiskās federācijas dalībniekus līdz nepieciešamajam skaitam, kas ļaus pēc iespējas ātrāk iekļaut bendiju olimpiskajās spēlēs. Gaidāms, ka tas notiks XXII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos 2014. gadā. Kongresā esmu saticies ar lietuviešiem un apsveicu viņus ar uzņemšanu pasaules bendija saimē. Latvija arī atbalstījusi Baltkrievijas priekšlikumu līdz ar jaunu dalībvalstu uzņemšanu, paplašināt pasaules čempionāta A grupu. Par to lemsim vēl rīt. Pēc Zviedrijas 2009. gadā, ļoti iespējams, pasaules čempionātu sagaidīs arī Minska!”

 

Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlase nodrošina sev bronzas medaļas

Rīga, Latvija, 2008. gada 1. februārī – Šodien Maskavā, Krievijā, Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlase dramatiskā cīņā nospēlēja neizšķirti ar Igaunijas komandu ar rezultātu 1:1, tādējādi nodrošinot sev 3. vietu un bronzas medaļas.

Latvijas labā vārtus guva Guntars Pauls.

Latvijas Bendija federācijas viceprezidents Eduards Odiņš atzīst:„ Cīņa bija ārkārtīgi saspringta. Mūsu komanda vēl nebija pilnībā atguvusies no smagas spēles ar Kanādu, kas notika šorīt. Savukārt Igauņi, šorīt sagraujot Mongoliju, bija iedvesmas pilni uzvarēt. Pēdējā spēles minūtē mūsu vārtsargs Uldis Eldmanis atvairīja pretinieka soda sitienu pa vārtiem!”

Rīt 21:00 (Latvijas laiks) Latvijas izlasei būs iespēja cīnīties par sudraba medaļām. Latvijas pretinieki būs zināmi pēc spēles starp ASV un Kanādu, kas sāksies šodien 20:00 (Latvijas laiks).

Latvijas izlases pretinieki B grupā ir Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

 

Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlase piekāpjas Kanādas valstsvienībai

Rīga, Latvija, 2008. gada 1. februāris – Šodien Maskavā, Krievijā, Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlase piekāpās Kanādas valstsvienībai ar rezultātu 1:7.

Latvijas labā vārtus guva Eduards Diļevka.

Latvijas Bendija federācijas (LBF) viceprezidents Eduards Odiņš atzinīgi novērtēja komanda spēli: ”Puiši cīnījās burtiski katrā situācijā. Tomēr pietrūka pieredzes, lai daudzus taktiski sarežģītus uzbrukumus pabeigtu veiksmīgi. Kanādieši mums parādīja augstas klases spēli un, tiesa, spēles sākumā mazliet apjuka, negaidīdami tik spēcīgu pretsparu no mūsu puses.”

Pulksten 16:00 (Latvijas laiks) Latvijas izlase spēlēs ar Igaunijas komandu.

Šodien Maskavā sākas Starptautiskās bendija federācijas kongress (FIB, internationalbandy.com), kurā piedalās LBF vadība.

Latvijas izlases pretinieki B grupā ir Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

 

Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlase zaudē ASV valstsvienībai

Rīga, Latvija, 2008. gada 30. janvārī – Šodien Maskavā, Krievijā, Pasaules čempionātā Latvjas bendija izlase zaudēja ASV valstsvienībai ar rezultātu 1:11.

Latvijas labā vārtus guva Andrejs Banada.

Latvijas izlases kapteinis un spēlējošais treneris Andrejs Banada atzīst:„ Pagaidām neesam gatavi cīnīties ar amerikāņiem, kuri ir reāli pretendenti uz A grupu! Pirmajā puslaikā turējāmies viņiem līdzi, taču pēc tam pretinieki panāca spēlē lūzumu. Mums pietrūka pieredzes, kuru var iegūt, tikai regulāri spēlējot un trenējoties uz lielā bendija laukuma, – Latvijā tāda mums pagaidām nav. Ar komandas vienotības garu un vēlmi uzvarēt nepietika. Tagad analizēsim spēli un meklēsim taktiskus risinājumus cīņai ar citu spēcīgāko komandu, proti, Kanādas izlasi.”

Rīt Latvijas izlasei ir brīvdiena, savukārt 1. februārī notiks spēles ar Kanādu plkst. 8:00 (Latvijas laiks) un Igauniju plkst. 16:00 (Latvijas laiks).

Latvijas izlases pretinieki B grupā ir Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

 

Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlasei trešā uzvara

Rīga, Latvija, 2008. gada 29. janvārī – Šodien Maskavā, Krievijā, Pasaules čempionātā Latvjas bendija izlase uzvarēja Nīderlandes valstsvienību ar rezultātu 6:5.

Latvijas labā vārtus guva Mārtiņš Vecvagars (2); Vadims Adoņevs (1); Matīss Megnis (1); Eduards Diļevka; Andrejs Banada (1).

Latvijas izlases treneris konsultants Peters Isaksons (Zviedrija) pretrunīgi vērtē aizvadīto spēli: „Žēl, ka komanda, visas spēles laikā saglabājot ievērojamu pārākumu pār holandiešiem, aplami ļāvusi pretiniekiem iesist tik daudz vārtu. Holandiešu aizsardzības zonā ledus ir kā uzarta zeme! Taču kopumā ļoti atzinīgi vērtēju Latvijas izlases startu pasaules čempionātā. Paldies mūsu puišiem par pašaizliedzīgu cīņas sparu! Nopietni gatavosimies cīņai ar amerikāņiem!”

Rīt, 30. janvārī, plkst. 11:00 (Latvijas laiks) Latvijas valstsvienība tiekas ar ASV izlasi.

Latvijas izlases pretinieki B grupā ir Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

 

Latvijas bendija izlase tiekas ar Latvijas vēstnieku Krievijā

Rīga, Latvija, 2008. gada 28. janvārī – Šodien Maskavā Latvijas bendija izlases spēlētāji, kā arī Latvijas Bendija federācijas vadība apmeklēja Latvijas vēstniecību Krievijā un tikās ar vēstnieku Andri Teikmani.

Tikšanās laikā A. Teikmanis apsveica izlases spēlētājus ar pirmajām uzvarām pasaules čempionātā, novēlēja izturību un labu noskaņojumu, kā arī sasniegt izvirzīto mērķi – atgriezties mājās ar medaļām. Savukārt valstsvienības spēlētāji uzdāvināja vēstniekam komandas krekliņu, spēles nūju un bumbiņu.

Latvijas Bendija federācijas viceprezidents Eduards Odiņš uzsver: „Esam patiesi gandarīti par iespēju saspringtajās pasaules čempionāta dienās apmeklēt Latvijas vēstniecību un tādējādi uz mirkli sajusties kā mājās – Latvijā. Augsti vērtējam vēstnieka Andra Teikmaņa izteiktos atbalsta vārdus, kā arī godpilno iespēju pārstāvēt Latviju tik augsta līmeņa starptautiskajās sacensībās Krievijā!”

 

Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlase uzvar Mongoliju

 

Rīga, Latvija, 2008. gada 28. janvārī – Šodien Maskavā, Krievijā, Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlase grūtā cīņā pārspēja Mongolijas valstsvienību ar rezultātu 3:2.

Latvijas labā vārtus guva Andrejs Banada (1); Mārtiņš Vecvagars (1); Vadims Adoņevs (1).

Latvijas izlases kapteinis un spēlējošais treneris Andrejs Banada apgalvo: „Spēle bija ļoti saspringta, pat nervoza! Mongolijas komanda parādīja rupju un netīru spēli, kuru es pat nevēlētos saukt par bendiju. Nespēlēja un neļāva spēlēt arī mums! Mongoļiem acīmredzot bija mērķis uzvarēt par katru cenu, tomēr viņiem tas neizdevās. Sākumā mūsu puiši apjuka, taču ātri spēja savākties un neļauties pretinieka provokācijām.”

Rīt, 29. janvārī, plkst. 12:30 (Latvijas laiks) Latvijas valstsvienība tiekas ar Nīderlandes izlasi.

Šodien 16:00 (Latvijas laiks) izlases spēlētāji un LBF vadība apmeklē Latvijas vēstniecību Krievijā, kur tiekas ar vēstnieku Andri Teikmani.

Latvijas valstsvienības pretinieki B grupā ir Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

Latvijas izlasē spēlēs vārtsargi Eldmanis Uldis (Cetra/RDA) un Serkevičs Sergejs (Tēvzemnieki), spēlētāji Mihailovs Lauris (Tēvzemnieki), Kārkliņš Edžus (Tēvzmnieki), Adoņevs Vadims (Tēvzemnieki), Džeriņš Lauris (Tēvzemnieki), Zviedrītis Gints (Tēvzemnieki), Megnis Matīss (Cetra/RDA), Bušs Uldis (Zemgale), Vecvagars Mārtiņš (Cetra/RDA), Ostošovs Pēteris (Cetra/RDA), Pauls Guntars (Cetra/RDA), Diļevka Eduards (Zemgale), Olte Kalvis (Zemgale), kapteinis un galvenais treneris Banada Andrejs (Zemgale), Fiļipovs Aleksejs (Cetra/RDA), Koturovs Mihails (Zemgale). Izlases treneris konsultants Eriks Peters Isaksons (Zviedrija).

 

Pasaules čempionātā Latvijas bendija izlasei pirmā uzvara

 
Rīga, Latvija, 2008. gada 27. janvārī – Šodien Maskavā, Krievijā, Pasaules čempionātā Latvjas bendija izlase uzvarēja Ungārijas valstsvienību ar rezultātu 10:2.
Latvijas labā vārtus guva Andrejs Banada (3); Mārtiņš Vecvagars (2); Vadims Adoņevs (1); Gints Zviedrītis (1); Guntars Pauls (1); Eduards Diļevka (1); Lauris Mihailovs (1)
Latvijas Bendija federācijas (LBF) viceprezidents Eduards Odiņš pauž prieku par izlases pārliecinošu startu Pasaules čempionātā: „Komanda parādīja saliedētu, taktisku un dažādām uzbrukumu kombinācijām pilnu spēli! Gribu īpaši izcelt izlasē valdošo pozitīvo noskaņu!”
Rīt, 28. janvārī, plkst. 11:00 (Latvijas laiks) Latvijas valstsvienība spēlē ar Mongolijas komandu. Savukārt 16:00 (Latvijas laiks) izlases spēlētāji un LBF vadība apmeklē Latvijas vēstniecību Krievijā, kur tiekas ar vēstnieku Andri Teikmani.
Latvijas valstsvienības pretinieki B grupā būs Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.
Latvijas izlasē spēlēs vārtsargi Eldmanis Uldis (Cetra/RDA) un Serkevičs Sergejs (Tēvzemnieki), spēlētāji Mihailovs Lauris (Tēvzemnieki), Kārkliņš Edžus (Tēvzmnieki), Adoņevs Vadims (Tēvzemnieki), Džeriņš Lauris (Tēvzemnieki), Zviedrītis Gints (Tēvzemnieki), Megnis Matīss (Cetra/RDA), Bušs Uldis (Zemgale), Vecvagars Mārtiņš (Cetra/RDA), Ostošovs Pēteris (Cetra/RDA), Pauls Guntars (Cetra/RDA), Diļevka Eduards (Zemgale), Olte Kalvis (Zemgale), kapteinis un galvenais treneris Banada Andrejs (Zemgale), Fiļipovs Aleksejs (Cetra/RDA), Koturovs Mihails (Zemgale). Izlases treneris konsultants Eriks Peters Isaksons (Zviedrija).

 

Latvijas bendija izlase dodas uz Pasaules čempionātu

Rīga, Latvija, 2008. gada 25. janvārī – Šodien Latvijas bendija izlase dodas uz Maskavu, kur no šā gada 26.01. līdz 02.02 piedalīsies Pasaules čempionātā

Latvijas valstsvienības pretinieki B grupā būs Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

Latvijas Bendija federācijas (LBF) prezidents Edmunds Kļava: „Novēlu mūsu izlasei cīņas sparu, izturību un veiksmi! Mūsu mērķis ir ierindoties trīs godalgoto komandas vidū B grupā. Esmu patiesi gandarīts, ka mūsu izlase pārstāvēs Latviju tik augsta līmeņa starptautiskajās sacensībās Krievijas galvaspilsētā.”

Pirmā Latvijas izlases tikšanās būs ar Ungārijas komandu svētdien, 27.janvārī plkst. 9:00 sporta kompleksā „Olimpijskij”. Pirmdien, 28. janvārī, plkst. 16:00 (Latvijas laiks) izlases spēlētāji un LBF vadība apmeklēs Latvijas vēstniecību Krievijā, kur tiksies ar vēstnieku Andri Teikmani.

Latvijas izlasē spēlēs vārtsargi Eldmanis Uldis (Cetra/RDA) un Serkevičs Sergejs (Tēvzemnieki), spēlētāji Mihailovs Lauris (Tēvzemnieki), Kārkliņš Edžus (Tēvzmnieki), Adoņevs Vadims (Tēvzemnieki), Džeriņš Lauris (Tēvzemnieki), Zviedrītis Gints (Tēvzemnieki), Megnis Matīss (Cetra/RDA), Bušs Uldis (Zemgale), Vecvagars Mārtiņš (Cetra/RDA), Ostošovs Pēteris (Cetra/RDA), Pauls Guntars (Cetra/RDA), Diļevka Eduards (Zemgale), Olte Kalvis (Zemgale), kapteinis un galvenais treneris Banada Andrejs (Zemgale), Fiļipovs Aleksejs (Cetra/RDA), Koturovs Mihails (Zemgale). Izlases treneris konsultants Eriks Peters Isaksons (Zviedrija).

2007./2008.gada sezonas ietvaros notika 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalās Pasaules čempionātā Maskavā, kā arī bendija turnīros Somijā un Baltkrievijā. Plānotas draudzības spēles Latvijā, kā arī Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

 

Latvijas bendija izlase gatava Pasaules čempionātam

Rīga, Latvija, 2008. gada 23. janvārī – Rīt, 24. janvārī, Volvo sporta centrā Rīgā notiks Latvjas bendija izlases komandas atklātais treniņš pirms došanās uz Pasaules čempionātu, kas notiks Maskavā no šā gada 26.01. līdz 02.02.

Atklātajā treniņā piedalīsies valstsvienības spēlētāji, kā arī Latvijas Bendija federācijas vadība. Latvijas izlases pretinieki Pasaules čempionāta B grupā būs Ungārijas, Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas komandas.

Aicinām žurnālistus piedalīties Latvijas bendija izlases atklātajā treniņā, kas notiks Volvo sporta centrā, Jūrmalas gatvē 78d, ceturtdien, 24. janvārī, plkst. 12:45!

Latvijas Bendija federācijas viceprezidents Eduards Odiņš uzskata, ka izlase ir gatava pasaules čempionātam: „Labi sagatavoties startam Maskavā mums ļāva veiksmīga Latvijas bendija čempionāta norise. Kopā ar zviedru treneri konsultantu esam izpildījuši izvirzītos uzdevumus treniņu nometnē Somijas pilsētā Porvo. Paldies par to visām komandām, mūsu atbalstītājiem Latvijā, kā arī Somijas, Igaunijas un Zviedrijas bendija federācijām! Pasaules čempionātā mūsu galvenais uzdevums ir ieņemt vietu B grupas 3 godalgoto komandu vidū.”

Izlases kapteinis un galvenais treneris Andrejs Banada uzsver, ka šogad izlases sastāvs ir daudz stiprāks, salīdzinot ar pasaules čempionātu Kemerovo pērn: „Mums ir vairāki jauni un daudzsološi spēlētāji, esam arī daudz ilgāk un pamatīgāk gatavojušies. Taču mūs gaida arī stipri un pieredzes bagāti pretinieki, to vidū, ASV un Kanādas komandas.”

Latvijas izlasē spēlēs vārtsargi Eldmanis Uldis (Cetra/RDA) un Serkevičs Sergejs (Tēvzemnieki), spēlētāji Mihailovs Lauris (Tēvzemnieki), Kārkliņš Edžus (Tēvzmnieki), Adoņevs Vadims (Tēvzemnieki), Džeriņš Lauris (Tēvzemnieki), Zviedrītis Gints (Tēvzemnieki), Megnis Matīss (Cetra/RDA), Bušs Uldis (Zemgale), Vecvagars Mārtiņš (Cetra/RDA), Ostošovs Pēteris (Cetra/RDA), Pauls Guntars (Cetra/RDA), Diļevka Eduards (Zemgale), Olte Kalvis (Zemgale), Odiņš Eduards (Tēvzemnieki), kapteinis un galvenais treneris Banada Andrejs (Zemgale), Fiļipovs Aleksejs (Cetra/RDA), Koturovs Mihails (Zemgale). Izlases treneris konsultants Eriks Peters Isaksons (Zviedrija).

2007./2008.gada sezonas ietvaros notika 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalās Pasaules čempionātā Maskavā, kā arī bendija turnīros Somijā un Baltkrievijā. Plānotas draudzības spēles Latvijā, kā arī Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

 

 Latvijas bendija izlase Somijā gatavosies Pasaules čempionātam

  

Rīga, Latvija, 2008. gada 17. janvārī – Rīt, 18. janvārī, Latvijas bendija izlase dosies uz Somijas pilsētu Porvo (Porvoo), lai kopā ar Igaunijas valstsvienību turpinātu gatavoties Pasaules čempionātam, kas notiks Maskavā no 27. janvāra līdz 2.februārim.
Treniņu nometnes ietvaros notiks Igaunijas Bendija federācijas rīkotais turnīrs „Open Tallinn Cup”. Turnīrā piedalīsies Latvijas un Igaunijas izlases, kā arī 2 Somijas bendija komandas, kuras spēlē 1. līgā.
Latvijas Bendija federācijas viceprezidents Eduards Odiņš augsti vērtē šādu iespēju sagatavot izlasi Pasaules čempionātam: „Somijai ir bagātas bendija tradīcijas, un somu komandas ieņem vietu bendija pasaules elitē. Esam patiesi gandarīti par sadarbību ar kaimiņiem, kā arī ar Somijas un Zviedrijas Bendija federācijām, ar kurām pagājušajā rudenī parakstījām sadarbības līgumus.”
Porvo Latvijas izlasei pievienosies Zviedrijas Bendija federācijas piedāvātais pieredzējušais treneris Peters Isaksons (Peter Isaksson). P. Isaksons Latvijas delegācija sastāvā pildīs trenera konsultanta pienākumus Latvijas izlasē arī Pasaules čempionāta laikā.
„Spriežot pēc pagājušā pasaules čempionāta spēlēm, Latvijas izlases priekšrocība ir spēcīgi un izturīgi spēlētāji, stiprs gribasspēks un vēlme uzvarēt. Tā ir parādījusi spēcīgu, dažbrīd pat agresīvu spēli. Gada laikā spēlētāji ir uzkrājuši pieredzi un attīstījuši meistarību, taču šajā jomā vēl ir daudz darāms. Tāpēc treniņnometnē mūsu galvenais uzdevums būs pilnveidot individuālu meistarību un komandas saspēli," apgalvo P. Isaksons.
Pasaules čempionātā bendijā B grupā Maskavā Latvijas pretinieki būs Igaunija, Nīderlande, Ungārija, Mongolija, Kanāda un ASV.
2007./2008.gada sezonas ietvaros notika 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalīsies bendija turnīrā Somijā, Eiropas bendija turnīrā Baltkrievijā, Pasaules čempionātā Maskavā. Plānotas arī draudzības spēles Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

 Ogres komanda „Cetra/RDA” iegūst pirmo vietu 2. Latvijas bendija čempionātā

 

 

Rīga, Latvija, 2008. gada 13. janvārī Šodien Vidzemes ledus hallē Ogrē notika 2. Latvijas čempionāta bendijā fināls.

Finālspēlē ar rezultātu 8:4 „Cetra/RDA” pieveica Rīgas komandu "Tēvzemnieki". Trešo vietu čempionātā izcīnīja Jelgavas komanda "Zemgale", kas ar rezultātu 9:5 pārspēja komandu "Tukums" (Tukums).

Par labāko čempionāta spēlētāju tika atzīts Andrejs Banada ("Zemgale"), par labāko vārtsargu Uldis Eldmanis ("Cetra/RDA"), bet par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva Kalvis Olte ("Zemgale").

"Esmu patiesi priecīgs par čempionāta norisi. Visas komandas parādījušās spraigu un interesantu cīņu. Tieši pateicoties spēlētājiem šis čempionāts arī bija tik interesants. Novēlu Latvijas izlases panākumus pasaules čempionātā Maskavā!" pēc finālspēles sacīja Latvijas Bendija federācijas prezidents Edmunds Kļava.

Fināla spēļu laikā ticis nosaukts Latvijas izlases sastāvs Pasaules čempionātam, kas notiks no šā gada 26.01. līdz 02.02. Maskavā un kurā Latvijas izlases pretinieki B grupā būs Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas valstsvienības. Latvijas izlasē spēlēs vārtsargi Eldmanis Uldis (Cetra/RDA) un Serkevičs Sergejs (Tēvzemnieki), spēlētāji Mihailovs Lauris (Tēvzemnieki), Karkliņš Edžus (Tēvzmnieki), Adoņevs Vadims (Tēvzemnieki), Džeriņš Lauris (Tēvzemnieki), Zviedrītis Gints (Tēvzemnieki), Megnis Matiss (Cetra/RDA), Bušs Uldis (Zemgale), Vecvagars Martiņš (Cetra/RDA), Ostošovs Peteris (Cetra/RDA), Pals Guntars (Cetra/RDA), Diļevka Eduards (Zemgale), Olte Kalvis (Zemgale), Odiņš Eduards (Tēvzemnieki), kapteinis un galvenais treneris Banada Andrejs (Zemgale), Fiļipovs Aleksejs (Cetra/RDA), Koturovs Mihails (Zemgale). Izlases treneris konsultants Eriks Peters Isaksons (Zviedrija).

2007./2008.gada sezonas ietvaros notika 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalās Pasaules čempionātā Maskavā, kā arī bendija turnīros Somijā un Baltkrievijā. Plānotas draudzības spēles Latvijā, kā arī Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

 

 

 Notiks 2. Latvijas bendija čempionāta fināla spēles

 

 

Rīga, Latvija, 2008. gada 11. janvārī 13. janvārī, svētdien, Vidzemes ledus hallē Ogrē notiks 2. Latvijas čempionāta bendijā fināls.

Plkst. 15:00 par trešo vietu spēlēs komandas „Zemgale” (Jelgava) un „Tukums” (Tukums). Plkst. 16:30 komandas „Cetra/RDA” (Ogre) un „Tēvzemnieki” (Rīga) cīnīsies par pirmo vietu. Plkst. 18:00 notiks apbalvošanas ceremonija: pirmās trīs vietas tiks godalgotas ar bronzas, sudraba un zelta medaļām, uzvarētājs saņems arī ceļojošo kausu.

Fināla spēļu laikā Latvijas izlases bendijā galvenais treneris Andrejs Banada nosauks izlases sastāvu Pasaules čempionātam, kas notiks no šā gada 26.01. līdz 02.02. Maskavā un kurā Latvijas izlases pretinieki B grupā būs Nīderlandes, Igaunijas, Mongolijas, ASV un Kanādas valstsvienības.

2007./2008.gada sezonas ietvaros notiek 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalās Pasaules čempionātā Maskavā, kā arī bendija turnīros Somijā un Baltkrievijā. Plānotas draudzības spēles Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

 

Sākas 2. Latvijas bendija čempionāta fināls

 

Rīga, Latvija, 2008. gada 6. janvārī – 2. Latvijas bendija čempionātā nospēlētas pusfināla spēles, un komandas pietuvojušās finālam.

Rīgas komanda „Tēvzemnieki” tikās divās pusfināla spēlēs ar komandu Zemgale (Jelgava). Vakar Jelgavas ledus hallē „Zemgale” piekāpās „Tēvzemniekiem” ar rezultātu 1:6. Šodien Volvo sporta centrā komandu „Zemgale” un „Tēvzemnieki” cīņa beidzās ar neizšķirtu rezultātu 6:6. Taču abu spēļu kopvērtējumā „Tēvzemnieki” ir uzvarējuši un finālā cīnīsies par pirmo vietu ar komandu „Cetra/RDA” (Ogre).

„Zemgale” kapteinis Andrejs Banada ir gandarīts par komandas sniegumu pusfinālā: „Tiešām parādījām visu, uz ko šobrīd esam spējīgi. Tāpēc spēlētāju noskaņojums ir labs kā pēc kārtīgi padarīta darba. Pirmajā tikšanās reizē mums varbūt pietrūka veiksmes, taču otrajā likām pretiniekiem kārtīgi pacīnīties. Spēlēs nepiedalījās viens no mūsu vadošajiem spēlētājiem Eduards Diļevka, Latvijas izlases pārstāvis pagājušajā Pasaules čempionātā, citādi, visticamāk, cīņa būtu vēl spraigāka.”

„Komandā puišiem noskaņojums ir možs, un esam gatavi cīnīties par zeltu! Jāpiebilst, ka finālā mums ir jāspēlē rūpīgāk – nedrīkst atslābināties, tik bieži pārkāpt noteikumus. Ja izdosies īstenot līdz šim gūtās mācības, nepatīkamu pārsteigumu nebūs,” apgalvo komandas „Tēvzemnieki” kapteinis Lauris Mihailovs.

Latvijas Bendija federācijas viceprezidents Eduards Odiņš atzinīgi vērtē Latvijas čempionāta norisi: „Domāju, ka čempionāts ļauj nopietni sagatavoties šīs sezonas svarīgākajam notikumam – Pasaules čempionātam Maskavā. Komandas tiešām cenšas parādīt kvalitatīvu spēli, cīnās no visas sirds. Tāpēc finālā līdz pat pēdējam brīdim saglabāsies intriga.”

2. Latvijas čempionāta bendijā fināls notiks 13. janvārī, svētdien, Vidzemes ledus hallē Ogrē. Plkst. 15:00 par trešo vietu spēlēs komandas „Zemgale” un „Tukums” (Tukums). Plkst. 16:30 komandas „Cetra/RDA” un „Tēvzemnieki” cīnīsies par pirmo vietu. Plkst. 18:00 notiks apbalvošanas ceremonija: pirmās trīs vietas tiks godalgotas ar bronzas, sudraba un zelta medaļām, uzvarētājs saņems arī ceļojošo kausu. Fināla spēļu laikā Latvijas izlases bendijā galvenais treneris Andrejs Banada nosauks izlases sastāvu Pasaules čempionātam, kas notiks no šā gada 26.01. līdz 02.02. Maskavā.

2007./2008.gada sezonas ietvaros notiek 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalās Pasaules čempionātā Maskavā, kā arī bendija turnīros Somijā un Baltkrievijā. Plānotas draudzības spēles Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

 

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): LBF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006. gada 24. janvārī. 2006. gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). 2006. gada decembrī LBF sadarbībā ar Ungārijas bendija klubu Rangers Budapeštā organizēja draudzības spēles starp Latvijas komandu Cetra/RDA un Ungārijas Rangers. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās bija pirmās bendija spēles, kurās piedalās mūsu valsts komanda. Šā gada janvārī LBF organizēja 1. Latvijas bendija čempionātu, ka arī sagatavoja Latvijas izlases dalību Pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā, kur izcīnītas sudraba medaļas B grupā. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Igaunijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

Latvijas Bendija federāciju atbalsta kompānijas CETRA (ģeneralsponsors), Nacionālie bruņotie spēki, Uzvara-Lauks, Ikstrums EU Development, Vlad un Partneri, Clean Control, DTM Serviss, kā arī reklāmas un dizaina aģentūra Base Baltic. Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, mob. tel.: +371 26582316, www.bandy.lv

 

Nākamgad plāno uzcelt bendija laukumu Rīgas apkārtnē

Rīga, Latvija, 2007. gada 10. decembris – 7., 8. un 9. decembrī Rīgā Latvijas un Zviedrijas bendija federāciju vadības, kā arī Latvijas kompānijas Cetra un Zviedrijas kompānijas Swedice pārstāvji apsprieda iespējas uzbūvēt Latvijā atklātu bendija spēles laukumu ar mākslīgu ledus segumu.

Apspriedē piedalījās LBF prezidents Edmunds Kļava, viceprezidenti Romans Petrovs un Eduards Odiņš, kompānijas Cetra īpašnieks Andris Jansons, Zviedrijas Bendija federācijas valdes pārstāvs Lars Venerholms (Lars Wenerholm) un kompānijas Swedice sistēmu direktors Bengts Egemars (Bengt Eggemar, System Manager, Swedice, www.swedice.se ).

Apspriedes dalībnieku apmeklēja vairākas vietas Rīgas rajonā, lai izvērtētu iespējamo bendija laukuma atrašanās vietu.

„Būvkompānija Cetra, būdama Latvijas valstsvienības sponsors, ir iesaistījusies šī projekta izstrādē. Tiek plānots, ka nākamā gada laikā Rīgas apkārtnē tiks uzcelts starptautiskiem standartiem atbilstošs un ar jaunākām tehnoloģijām aprīkots bendija spēles laukums,” uzsvēra A. Jansons.

B. Egermans pastāstīja, ka Swedice izmantotās tehnoloģijas ļauj uzbūvēt bendija spēles laukumu no 3 līdz 4 mēnešiem. Laukums var būt izmantojams arī kā ātrslidošanas treniņu un sacensību vieta un kā publiskā slidotava. Mākslīgais ledus segums uz šāda laukuma saglabājas līdz +12 grādus augstai gaisa temperatūrai. Sauvukārt gada siltākajos mēnešos ledus segums tiek salikts un novākts, un laukums tiek izmantots futbola spēlēm. Bendija laukuma uzcelšana ar aprīkojumu spēlētāju un skatītāju vajadzībām izmaksā apmēram 2 miljonus latu.

LBF prezidents Edmunds Kļava ir gandarīts par veiksīgo sadarbību ar Zviedriju: „Mēs augsti vērtējam Zviedrijas kolēģu praktisko atbalstu bendija attīstībā Latvijā! Ceram, ka šis laukums ir pirmais solis, un tuvākajā nākotnē laukumi ar mākslīgo ledus segumu tiks ierīkoti arī citos Latvijas reģionos, kas ļautu nodarboties ar šo veselīgo un aizraujošo sporta veidu visiem , kas to vēlas, arī bērniem un pusaudžiem.”

2007./2008.gada sezonas ietvaros notiks 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalīsies bendija turnīrā Somijā, Eiropas bendija turnīrā Baltkrievijā, kā arī Pasaules čempionātā, kas nākamā gada sākumā notiks Maskavā. Plānotas arī draudzības spēles Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

 

Sākas 2. Latvijas bendija čempionāta pusfināls

 

Rīga, Latvija, 2007. gada 3. decembrī – 2. Latvijas bendija čempionātā nospēlēti divi riņķi un sācies pusfināls.

Čempionāta līderis Ogres komanda „Cetra/RDA” 6 spēlēs izcīnīja 5 uzvaras un piedzīvoja 1 zaudējumu, iegūstot 10 punktus. 2. vietā ir Jelgavas komanda „Zemgale” ar 7 punktiem, 3 uzvarām, 1 neizšķirtu spēli un 2 zaudējumiem. 3. vietā – komanda „Tēvzemnieki” (Rīga), 7 punkti, 3 uzvaras, 1 neizšķirta spēle un 2 zaudējumi. Tai seko Latvijas bendija čempionāta debitanti komanda „Tukums” (Tukums), kas līdz šim bija spiesta piekāpties saviem pretiniekiem.

Spēles notika Rīgā, Jelgavā, Ogrē, Valmierā un Tukumā. Tagad visas komandas tiksies pusfinālā, kā arī finālā un spēlē par 3. vietu, kuras notiks 13. janvārī.

„Tukums” kapteinis Andris Bartkevičs pārliecināts, ka komanda par spīti zaudējumiem sasiegusi izvirzītos mērķus: „Šajā sezonā debitējām bendija čempionātā. Esam pārliecinājušies, ka šis sporta veids ir ļoti ātrs un aizraujošs. Arī turpmāk noteikti attīstīsim bendiju Tukumā un cīnīsimies par uzvarām!”

„Čempionāts rit spraigi un interesanti! Divi apļi pierādījuši, ka komandas ir līdzvērtīgas, un neviena no tām nav manāmi pārāka par citu. Tāpēc intriga saglabāsies līdz pēdējam brīdim. Jāpiebilst, ka katrā no komandām ir spēlētāji ar pasaules čempionāta pieredzi. Arī debitanti no Tukuma ar katru spēli pieņemas spēkā. Katrai tikšanās reizei gatavojamies ļoti rūpīgi. Mūsu panākumu pamatā, manuprāt, ir tas, ka komanda kopš pagājušā pasaules čempionāta un turnīriem ārzemēs ir labi saspēlējusies. Bendijs ir ātra un sarežģīta spēle, kas prasa pieredzi un meistarību,” uzsver kompānijas Cetra īpašnieks un komandas „Cetra/RDA” pārstāvis Andris Jansons.

„Tēvzemnieki” kapteinis Lauris Mihailovs gandarīts par komandas panākumiem: „Puišiem ir lielisks noskaņojums. Smagā cīņā pieveicām arī čempionāta līderus un parādījām citiem, ko protam. Esam gatavi cīņai par zelta medaļām!”

„Zemgale” kapteinis un Latvijas izlases spēlējošais treneris Andrejs Banada domā, ka nākamajā Pasaules čempionātā Maskavā mūsu komanda būs daudz spēcīgāka: „ Jau tagad varu pateikt, ka izlasē parādīsies vairāki jauni spēlētāji, kuri Latvijas čempionātā spējuši parādīt savu meistarību. Domāju, ka pieredzējuši izlases spēlētāji un talantīgi jaunpienācēji ļaus mums godam stāties pretī tik spēcīgiem pretiniekiem kā ASV un Kanāda un sasniegt labus rezultātus.”

Latvijas Bendija federācijas viceprezidents Eduards Odiņš atzinīgi vērtē visu komandu centienus parādīt labu spēli, kā arī čempionāta norisi kopumā: „Zīmīgi, ka spēles notiek ne tikai Rīgā, bet arī citās pilsētās, kur ir liela interese par šo jauno sporta veidu. Šis čempionāts parāda, ka LBF gūst arvien jaunus panākumus bendija attīstībā Latvijā.”

2007./2008.gada sezonas ietvaros notiks 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalīsies bendija turnīrā Somijā, Eiropas bendija turnīrā Baltkrievijā, kā arī Pasaules čempionātā, kas nākamā gada sākumā notiks Maskavā. Plānotas arī draudzības spēles Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

 

 

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): LBF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006. gada 24. janvārī. 2006. gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). 2006. gada decembrī LBF sadarbībā ar Ungārijas bendija klubu „Rangers” Budapeštā organizēja draudzības spēles starp Latvijas komandu „Cetra/RDA” un Ungārijas „Rangers”. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās bija pirmās bendija spēles, kurās piedalās mūsu valsts komanda. 2007. gada janvārī LBF organizēja 1. Latvijas bendija čempionātu, ka arī sagatavoja Latvijas izlases dalību Pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā, kur izcīnītas sudraba medaļas B grupā. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Igaunijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

Latvijas Bendija federāciju atbalsta kompānijas CETRA (ģeneralsponsors), Uzvara-Lauks, Ikstrums EU Development, Vlad un Partneri, Clean Control, DTM Serviss, kā arī reklāmas un dizaina aģentūra Base Baltic.

Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, mob. tel.: +371 26582316, www.bandy.lv

 

„Cetra/RDA” pārspēj „Zemgali” (MS Word)

2. Latvijas Čempionāta bendijā atklāšanas spēlē „Cetra/RDA” pārspēj „Zemgali”

 

Rīga, Latvija, 2007. gada 28. oktobrī – Šodien Jelgavā 2. Latvijas Čempionāta bendijā atklāšanas spēlē Ogres komanda „Cetra/RDA” uzvarēja Jelgavas komandu „Zemgale” ar rezultātu 6:3.

Čempionātā savu dalību pieteikušas 4 komandas „Tēvzemnieki” (Rīga), „Cetra/RDA” (Ogre), „Tukums” (Tukums) un „Zemgale” (Jelgava), kuras līdz 16. decembrim tiksies 24 spēlēs 2 riņķos, kā arī izslēkšanas turnīrā, cīnoties par pirmajām trīs godalgotajām vietām.

2007./2008.gada sezonas ietvaros notiks 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalīsies bendija turnīrā Somijā, Eiropas bendija turnīrā Baltkrievijā, kā arī Pasaules čempionātā, kas nākamā gada sākumā notiks Maskavā. Plānotas arī draudzības spēles Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

 

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): LBF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006. gada 24. janvārī. 2006. gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). 2006. gada decembrī LBF sadarbībā ar Ungārijas bendija klubu Rangers Budapeštā organizēja draudzības spēles starp Latvijas komandu Cetra/RDA un Ungārijas Rangers. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās bija pirmās bendija spēles, kurās piedalās mūsu valsts komanda. Šā gada janvārī LBF organizēja 1. Latvijas bendija čempionātu, ka arī sagatavoja Latvijas izlases dalību Pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā, kur izcīnītas sudraba medaļas B grupā. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Igaunijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

Latvijas Bendija federāciju atbalsta kompānijas CETRA (ģeneralsponsors), Uzvara-Lauks, Ikstrums EU Development, Vlad un Partneri, Clean Control, DTM Serviss, kā arī reklāmas un dizaina aģentūra Base Baltic. Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, mob. tel.: +371 26582316, www.bandy.lv

 

Latvijas pārstāvis Starptautiskajā bendija federācijā (MS Word)

Latvijas pārstāvis Starptautiskajā bendija federācijā

 

Rīga, Latvija, 2007. gada 27. oktobrī – Šodien Stokholmā Starptautiskās bendija federācijas (FIB) sanāksmē Latvijas Bendija federācijas (LBF) viceprezidents Eduards Odiņš tika iecelts FIB Tiesnešu komitejas sastāvā. (FIB Rules and Referee committe, FIB RRC).

Pavisam FIB RRC veido 5 pārstāvji - no Zviedrijas, Norvēģijas, Krievijas, Somijas un Latvijas. Komiteja ieceļ tiesnešus starptautiskā mēroga bendija sacensībās, vērtē tiesnešu darbu un seko līdzi bendija spēles noteikumu ievērošanai.

Vairāk nekā 10 gadus E. Odiņš ir hokeja tiesnesis. Tiesājis Pasaules čempionātos hokejā Somijā (1997), Norvēģijā (1999) un Vācijā (2001), kā arī Olimpiskajās spēlēs Soltleiksitijā (2002). Kopš 2006. gada E. Odiņš ir LBF viceprezidents, turpinot aktīvi tiesāt hokeja spēles Latvijā.

Vizītes laikā Zviedrijā LBF prezidents Edmunds Kļava, viceprezidenti Romāns Petrovs un Eduards Odiņš tikās ar FIB prezidentu Borisu Skrinniku, citiem FIB pārstāvjiem, kā arī Zviedrijas Nacionālās bendija federācijas vadību. Tika pārrunāts FIB atbalsts šī sporta veida attīstībai Baltijas valstīs.

„FIB prezidents apliecināja, ka starptautiskā federācija turpinās aktīvi atbalstīt Latvijas nacionālās izlases dalību Pasaules čempionātā un citās starptautiskajās sacensībās bendijā”, uzsvēra Edmunds Kļava.

31. oktobrī un 1. novembrī Latviju apmeklēs Zviedrijas Nacionālās bendija federācijas delegācija, lai tiktos ar LBF un Igaunijas Bendija federācijas pārstāvjiem. Vizītes mērķis – apzināt iespējas, kā Zviedrija atbalstītu bendija attīstību Latvijā un Igaunijā. Šā gada septembrī Somijā LBF pārstāvji noslēdza sadarbības līgumu ar Somijas bendija federāciju.

2007./2008.gada sezonas ietvaros notiks 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalīsies bendija turnīrā Somijā, Eiropas bendija turnīrā Baltkrievijā, kā arī Pasaules čempionātā, kas nākamā gada sākumā notiks Maskavā. Plānotas arī draudzības spēles Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): LBF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006. gada 24. janvārī. 2006. gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). 2006. gada decembrī LBF sadarbībā ar Ungārijas bendija klubu Rangers Budapeštā organizēja draudzības spēles starp Latvijas komandu Cetra/RDA un Ungārijas Rangers. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās bija pirmās bendija spēles, kurās piedalās mūsu valsts komanda. Šā gada janvārī LBF organizēja 1. Latvijas bendija čempionātu, ka arī sagatavoja Latvijas izlases dalību Pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā, kur izcīnītas sudraba medaļas B grupā. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Igaunijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

Latvijas Bendija federāciju atbalsta kompānijas CETRA (ģeneralsponsors), Uzvara-Lauks, Ikstrums EU Development, Vlad un Partneri, Clean Control, DTM Serviss, kā arī reklāmas un dizaina aģentūra Base Baltic. Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, mob. tel.: +371 26582316, www.bandy.lv

 

Sākas 2. Latvijas čempionāts bendijā (MS Word)

Sākas 2. Latvijas čempionāts bendijā

 

Rīga, Latvija, 2007. gada 26. oktobrī – Svētdien, 28. oktobrī, Jelgavā ar spēli starp Jelgavas komandu „Zemgale” un Ogres komandu „Cetra” sāksies 2. Latvijas čempionāts bendijā.

Čempionātā savu dalību pieteikušas 4 komandas „Tēvzemnieki” (Rīga), „Cetra” (Ogre), „Tukums” (Tukums) un „Zemgale” (Jelgava), kuras līdz 16. decembrim tiksies 24 spēlēs 2 riņķos, kā arī izslēkšanas turnīrā, cīnoties par pirmajām trīs godalgotajām vietām.

LBF viceprezidents Eduards Odiņš: „Latvijā spēlē bendiju tikai otro sezonu, taču šajā laikā ievērojami paplašinājies šī sporta veida cienītāju un atbalstītāju loks. Otrajā Latvijas čempionātā piedalās spēcīgas komandas un daudzsološi spēlētāji, daudzi no kuriem veidos Latvijas izlasi Eiropas līmeņa sacensībās un, protams, Pasaules čempionātā. Man ir prieks, ka pakāpeniski ejam pāri Rīgas robežām un veltām daudz pūļu tam, lai bendiju spēlētu reģionos.”

2007./2008.gada sezonas ietvaros notiks 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalīsies bendija turnīrā Somijā, Eiropas bendija turnīrā Baltkrievijā, kā arī Pasaules čempionātā, kas nākamā gada sākumā notiks Maskavā. Plānotas arī draudzības spēles Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā.

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): LBF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006. gada 24. janvārī. 2006. gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). 2006. gada decembrī LBF sadarbībā ar Ungārijas bendija klubu Rangers Budapeštā organizēja draudzības spēles starp Latvijas komandu Cetra/RDA un Ungārijas Rangers. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās bija pirmās bendija spēles, kurās piedalās mūsu valsts komanda. Šā gada janvārī LBF organizēja 1. Latvijas bendija čempionātu, ka arī sagatavoja Latvijas izlases dalību Pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā, kur izcīnītas sudraba medaļas B grupā. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Igaunijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

Latvijas Bendija federāciju atbalsta kompānijas CETRA (ģeneralsponsors), Uzvara-Lauks, Ikstrums EU Development, Vlad un Partneri, Clean Control, DTM Serviss, kā arī reklāmas un dizaina aģentūra Base Baltic. Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, mob. tel.: +371 26582316, www.bandy.lv

Latvijas Bendija federācija atklāj sezonu (MS Word)

Latvijas Bendija federācija atklāj sezonu


Rīga, Latvija, 2007. gada 4. septembrī – 6. septembrī Latvijas bendija komanda Cetra dodas uz Somijas pilsētu Lapenranti (Lappeenrant), lai piedalītos draudzības spēlēs ar komandām Veitera un Tackla. Līdz ar šīm spēlēm Latvijas Bendija federācija (LBF) atklāj 2007./2008. gada bendija sezonu.

Somijā komanda Cetra nospēlēs 2 draudzības spēles, savukārt LBF parakstīs sadarbības līgumu ar Somijas Bendija federāciju, kā arī apmeklēs pazīstamo sporta aprīkojuma kompāniju „Tackla”.

LBF viceprezidents Eduards Odiņš atzīst: „Uzsākot sadarbību ar Somijas bendija federāciju, mums paveras lieliska iespēja pārņemt vērtīgo Somijas pieredzi šī sporta veida attīstībā. Somijai ir bagātas bendija tradīcijas – bendiju tur spēlē gan vīrieši, gan sievietes, gan bērni. Kompānijā „Tackla” LBF iegādāsies speciālās bendija slidas Latvijas izlases spēlētāju vajadzībām. Bendija slidām atšķirībā no hokeja slidām asmeņi ir garāki, kas ļauj spēles laukumā attīstīt lielāku ātrumu.”

Vizīti Somijā organizē LBF un Somijas Bendija federācija ar kompānijas „Cetra” atbalstu.

„Esmu gandarīts, ka tieši ar kompānijas „Cetra” komandas līdzdalību tiek uzsākta šī bendija sezona Latvijā! Pērn „Cetra” atbalstīja pirmās bendija spēles kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kuras notika Budapeštā. Mūsu kompānija tradicionāli atbalsta ziemas sporta veidus – spēlējam arī Virslīgā Neatkārīgā Amatieru Hokeja čempionātā,” uzsver komānijas „Cetra” īpašnieks un Cetra komandas kapteinis Andris Jansons.

2007./2008.gada sezonas ietvaros notiks 2. Latvijas čempionāts, Latvijas bendija izlase piedalīsies Starptautiskās Bendija federācijas kausa (FIB Cup) izcīņā Budapeštā, kā arī Pasaules čempionātā, kas notiks Maskavā nākamā gada sākumā.

 

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): LBF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006. gada 24. janvārī. 2006. gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). 2006. gada decembrī LBF sadarbībā ar Ungārijas bendija klubu Rangers Budapeštā organizēja draudzības spēles starp Latvijas komandu Cetra/RDA un Ungārijas Rangers. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās bija pirmās bendija spēles, kurās piedalās mūsu valsts komanda. Šā gada janvārī LBF organizēja 1. Latvijas bendija čempionātu, ka arī sagatavoja Latvijas izlases dalību Pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā, kur izcīnītas sudraba medaļas B grupā. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

Latvijas Bendija federāciju atbalsta kompānijas CETRA (ģeneralsponsors), Moduls Rīga, Uzvara-Lauks, Ikstrums EU Development, Vlad un Partneri, Selga, Clean Control, DTM Serviss, kā arī reklāmas un dizaina aģentūra Base Baltic.

Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, mob. tel.: +371 26582316, www.bandy.lv

 Latvijas bendija federācija ir gandarīta par izlases panākumiem (MS Word)

Latvijas bendija federācija ir gandarīta par izlases panākumiem

Rīga, Latvija, 2007. gada 2. februārī. Latvijas bendija federācija sveic izlases spēlētājus ar augsto 2. vietu B grupā Pasaules čempionātā!

LBF prezidents Edmunds Kļava: „Man ir prieks un lepnums par mūsu izlases veiksmīgo startu! Pēc neatkarības atjaunošanas pirmo reizi Latvija piedalījās tik augsta līmeņa starptautiskajās sacensībās šajā sporta veidā. Ieņemot augsto otro vietu B. grupā, mēs ierindojāmies pasaules spēcīgāko bendija komandu vidū. Šogad LBF organizēs bendija sacensības Latvijā, mūsu komandas dalību Pasaules kausa izcīņā, kas notiks Zviedrijā, ka arī tiek plānotas vairākas draudzības spēles Somijā, Zviedrijā, Ungārijā, Krievijā un Baltkrievijā. Protams, gatavosim izlasi nākamajam pasaules čempionātam – cīņai par vietu A grupā. LBF ir apņēmības pilna attīstīt šo sporta veidu Latvijā un aicina uz sadarbību uzņēmējus, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības un valsts institūcijas!”

Šodien Kemerovo, Krievijā Pasaules čempionātā bendijā Latvijas izlase spraigā cīņā piekāpās ASV komandai ar rezultātu. 2:6 un ieņēma augsto 2. vietu B. grupā.

Latvijas labā vārtus guva Matīss Megnis (2)

Kemerovo pēc spēlēm Latvijas delegācijas vadība piedalīsies Bendija starptautiskās federācijas (FIB) kongresā. Latvijas delegācija atgriezīsies mājās 6. februārī.

Latvijas nacionālā izlase bendijā pirmo reizi valsts vēsturē startēja Pasaules čempionātā, kas šogad notiek Kemerovo, Krievijā no 28.janvāra līdz 4.februārim. B grupā Latvijas izlases pretinieki bija Igaunijas, ASV, Nīderlandes, Ungārijas un Mongolijas izlases. Latvijas izlases atbalstītāji: Latvijas Bendija Federācija, kompānijas Cetra, Uzvaras lauks, DTM Serviss, Ikstrums EU Development .

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): LBF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006. gada 24. janvārī. 2006. gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). 2006. gada decembrī LBF sadarbībā ar Ungārijas bendija klubu Rangers Budapeštā organizēja draudzības spēles starp Latvijas komandu Cetra/RDA un Ungārijas Rangers. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās bija pirmās bendija spēles, kurās padalās mūsu valsts komanda. Šā gada janvārī LBF organizēja 1. Latvijas bendija čempionātu, ka arī sagatavoja

Latvijas izlases piedalīšanos Pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Igaunijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

 

Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, Tel.: +7 911 6944424, 29135305 (Latvijā) www.bandy.lv

 

 

Latvijai pirmā uzvara pasaules čempionātā bendijā (MS Word)

Latvijai pirmā uzvara pasaules čempionātā bendijā

Rīga, Latvija, 2007. gada 28. janvārī Šodien Kemerovo, Krievijā Pasaules čempionātā bendijā Latvijas izlase savā pirmajā spēlē pārspēja Mongolijas komandu ar rezultātu 5:0.

Tā ir pirmā Latvijas izlases bendijā uzvara Pasaules čempionātā kopš 1932. gada.

Latvijas izlases labā vārtus guva Aleksejs Filipovs (2), Pēteris Ostošovs (2) un Eduards Diļevka (1).

Pirmais puslaiks beidzās ar Latvijas uzvaru 2:0, otrjā puslaikā mūsu komanda nostiprināja savu pārākumu.

Spēle notika Kemerovo atklātajā stadionā „Šahtjer” (Ogļracis), klātesot vairāk nekā vienam tūkstotim skatītāju. Spēles laikā bija – 20 grādu stiprs sals.

Latvijas izlases kapteinis Eduards Odiņš: „Mongolijas komanda cīnījās neatlaidīgi, tomēr mēs bijām pārāki gan saspēlēs, gan ātrumā. Arī fiziski mēs izrādījāmies izturīgāki. Protams, pēc siltās Latvijas ziemas 20 grādus stiprs sals mūsu izlases puišiem bija šoks. Nenoliedzami, bija arī uztraukums – tā bija pirmā mūsu spēle pasaules čempionātā! Tomēr mēs ātri spējām sakoncentrēties un otrajā puslaikā noturēt tempu. Rīt spēle ar Ungāriju būs daudz sarežģītāka. Pērn novembrī Budapeštā tikāmies ar Ungārijas izlases pamatsastāvu draudzības spēlēs – gan uzvarējām viņus, gan arī zaudējām. Rīt likmes, protams, būs daudz augstākas nekā mūsu iepriekšējās tikšanās reizēs. Nopietni gatavojamies tam.”

Latvijas nacionālā izlase bendijā pirmo reizi valsts vēsturē startē Pasaules čempionātā, kas šogad notiek Kemerovo, Krievijā no 28.janvāra līdz 4.februārim. B grupā Latvijas izlases pretinieki ir Igaunijas, ASV, Nīderlandes, Ungārijas un Mongolijas izlases.

Latvijas nacionālo izlasi bendijā atbalsta Latvijas Bendija Federācija, kā arī kompānijas Cetra un DTM Serviss.

Fotogrāfijā: kapteinis Eduards Odiņš un uzbrucējs Eduards Diļevka

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): LBF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006. gada 24. janvārī. 2006. gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). 2006. gada decembrī LBF sadarbībā ar Ungārijas bendija klubu Rangers Budapeštā organizēja draudzības spēles starp Latvijas komandu Cetra/RDA un Ungārijas Rangers. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās bija pirmās bendija spēles, kurās padalās mūsu valsts komanda. Šā gada janvārī LBF organizēja 1. Latvijas bendija čempionātu, ka arī sagatavoja Latvijas izlases piedalīšanos Pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Igaunijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

 

Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, Tel.: +7 911 6944424, www.bandy.lv

 

Lejupielādēt: 1. Latvijas čempionāts (MS Word)

Noticis 1.Latvijas bendija čempionāts pēc valsts neatkarības atjaunošanas

Bandy Logo

Rīga, Latvija, 2007. gada 21. janvārī - No šā gada 19. līdz 21. janvārim noticis 1. Latvijas bendija čempionāts pēc valsts neatkarības atjaunošanas. Par pirmo Latvijas čempionu bendijā kļuvusi komanda Tēvzemnieki.

Nākamnedēļ Latvijas nacionālā izlase bendijā pirmo reizi valsts vēsturē startē Pasaules čempionātā, kas šogad notiek Kemerovo, Krievijā no 27.janvāra līdz 4.februārim. B grupā Latvijas izlases pretinieki būs Igaunijas, ASV, Nīderlandes, Ungārijas un Mongolijas izlases.

1. Latvijas čempionātā, kas notika Rīgas „Arēna Volvo” un Ogres „Ledus hallē”, piedalījās divas komandas Tēvzemnieki un Cetra. Divās spēlēs Tēvzemnieki pieveica Cetra ar rezultātu 15: 12 un 13:8

Pirmajā spēlē Tēvzemnieku labā vārtus guva Pēteris Ostašovs (6), Edžus Kārkliņš (4), Eduards Odiņš (3), Deniss Šeiko (2). Komandā Cetra vārtus guva Andrejs Banada (5), Mārtiņš Vecvagars (4), Andris Jansons (2), Mārtiņš Rutkis (1).

Otrajā spēlē Tēvzemnieku labā vārtus guva Eduards Odiņš (4), Aleksejs Filipovs (3), Pēteris Ostošovs (2), Oļegs Korobkovs (2), Konstantins Kudrjavcevs (1), Matīss Megnis (1).

Cetras labā vārtus guva Mārtiņš Vecvagars (3), Andrejs Banada (3), Eduards Diļevka (1), Andris Jansons (1).

vzemnieki sastāvs: Uldis Eldmanis, Eduards Odiņš, Edžus Kārkliņš, Pēteris Ostošovs, Deniss Šeiko un Aleksejs Filipovs, Oļegs Korobkovs.

Cetra sastāvs: Sergejs Serkevičs, Andris Jansons, Mārtiņš Vecvagars, Andrejs Banada un Mārtiņš Rutkis.

Bendija komanda Cetra tika izveidota šā gada rudenī. Tā ir pirmā bendija komanda Latvijā pēc valsts neatkarības atjaunošanas, un to sponsorē kompānija Cetra un DTM Serviss, ka arī Latvijas Bendija Federācija. Savukārt Tēvzemnieku galvenais atbalstītājs ir Latvijas Bendija Federācija.

 

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): LBF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē 2006. gada 24. janvārī. 2006. gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). 2006. gada decembrī LBF sadarbībā ar Ungārijas bendija klubu Rangers Budapeštā organizēja draudzības spēles starp Latvijas komandu Cetra/RDA un Ungārijas Rangers. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās bija pirmās bendija spēles, kurās padalās mūsu valsts komanda. Šā gada janvārī LBF organizēja 1. Latvijas bendija čempionātu, ka arī sagatavoja Latvijas izlases piedalīšanos Pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Igaunijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, Tel.: 29135305, www.bandy.lv

 


Lejupielādēt: Preses Relīze Ungārija 2006 (MS Word)

Notikušas pirmās bendija spēles pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas

Rīga, Latvija, 2006. gada 14. decembrī - Šā gada 11. un 12. decembrī Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā notika 3 draudzības spēles starp Latvijas bendija klubu Cetra / RDA un Ungārijas komandu Budapest Rangers.

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas šīs ir pirmās bendija spēles, kurās padalās mūsu valsts komanda. Abi klubi savās valstīs veido pamatsastāvus nacionālajām izlasēm.

Latvijas bendija komanda CETRA /RDA vienu spēli zaudēja un divās guva uzvaru.

Pirmajā spēlē Latvijas komanda zaudēja ar rezultātu 4:6, vārtus guva E. Odiņš, (pirmie vārti Latvijas bendija jauno laiku vēsturē), A. Jansons, E. Diļevka, A.. Banada. Otro spēli Latvijas klubs uzvarēja ar rezultātu 8:2, vārtus guva E. Diļevka (2), A. Jansons (2), H. Eniks, D. Šeiko, G. Zviedrītis, A. Banada. Centra / RDA uzvarēja arī trešo spēli, iesitot piecus vārtus un zaudējot vienus – 5:1. Vārtus guva J. Balodis, E. Diļevka, A. Jansons, A. Banada un E. Odiņš.

Latvijas kluba sastāvs: vārtsargs - Sergejs Serkevičs; uzbrucēji - Andris Jansons, Andrejs Banada (spēlējošais treneris), Eduards Diļevka; pussargi - Helmuts Eniks, Gints Zviedrītis, Juris Balodis, Deniss Šeiko (spēlējošais galvenais treneris); aizsargi - Mārtiņš Vecvagars, Aleksejs Fiļipovs, Lauris Mihailovs; pēdējais aizsargs (libero) - Eduards Odiņš (kapteinis).

Latvijas bendija komanda Cetra / RDA tika izveidota šā gada rudenī. Tā ir pirmā bendija komanda Latvijā pēc valsts neatkarības atjaunošanas, un to sponsorē kompānijas Cetra, Rīgas Darījumu aģentūra, DTM Serviss, ka arī Latvijas Bendija Federācija. Savukārt Ungārijas bendija izlase, kuru pamatsastāvu veido komanda Budapest Rangers, pēdējos gados ir Pasaules čempionāta bendijā B grupas godalgoto kmandu vidū.

Par Latvijas Bendija Federāciju (LBF): BF oficiāli reģistrēta Rīgas Domes Sporta pārvaldē šā gada 24. janvārī. Šā gada 1.februārī, Bendija Pasaules čempionāta laikā, Stokholmā LBF tika uzņemta Starptautiskajā Bendija federācijā (FIB). Šā gada decembrī un janvārī LBF organizē 1. Latvijas bendija čempionātu, ka arī gatavo bendija izlases komandas piedalīšanos pasaules čempionātā Kemerovo, Krievijā no 2007. gada 27. janvāra līdz 4.februārim. Bendijs (hokejs ar bumbiņu uz ledus) ir populārs sporta veids Ziemeļvalstīs, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, ka arī ASV un Kanādā.

 

Papildus informācijai: Eduards Odiņš, LBF viceprezidents, Tel.: 29135305, www.bandy.lv